Karmienie w pierwszych dwóch latach życia

PROWADZĄCY: Dr. Nicole Hübl (z branżowym tłumaczem)

KOSZT: 1400 zł.

TERMIN: 25-26 września 2020 r.

MIEJSCE: Warszawa

Karmienie w pierwszych dwóch latach życia

Wzorce picia w okresie pierwszych dwóch lat życia.

U noworodków i niemowląt z różnymi schorzeniami proces karmienia tradycyjną metodą często nie jest w pełni wystarczający. W wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie (dodatkowo) sondy żołądkowej. Dzieci i rodzice stają przed wielkim wyzwaniem nauczenia się karmienia piersią, względnie przyswojenia umiejętności picia z butelki. Bez tych zdolności nie można odstawić sondy, innymi słowy – opanowanie tej funkcji oznacza jedyną możliwość wypisania ze szpitala i powrotu do domu. Wsparcie rodziców i dzieci w drodze do usamodzielnienia się wymaga od nas – terapeutów ugruntowanej wiedzy z zakresu rozwoju koordynacji oddechowej, ustno – twarzowej związanej z ssaniem i połykaniem oraz umiejętności interwencji na różnych etapach tego procesu. Nauka bezpiecznego picia bez przypadkowego wprowadzenia płynów do dróg oddechowych i wytworzenie pozytywnego, wolnego od stresu przeżycia podczas karmienia to najważniejsze cele i zasady terapii.

W trakcie szkolenia przedstawiony zostanie temat przyjmowania płynów w aspekcie rozwoju fizjologicznego u dzieci od urodzenia do drugiego roku życia, możliwe zaburzenia i przyczyny dysfunkcji oraz postępowanie terapeutyczne. Protokoły pracy zawierać będą szczegółowe informacje dotyczące rodzaju i pozycji dziecka podczas karmienia piersią i butelką, wyboru prawidłowego smoczka, względnie naczynia, optymalizacji otoczenia, zastosowania technik karmienia oraz dalszych możliwości stymulacji motorycznych obszaru ustno-twarzowego.

Szkolenie uwzględnia pracę na lalkach (pozycjonowanie i techniki karmienia) z analizą audio-wizualną.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przyniesienie na szkolenie lalki niemowlęcia i butelki do karmienia.

Termin płatności: Całość 30 dni przed kursem.

Prosimy o zapoznanie się z zakładką REGULAMIN SZKOLEŃ.

Zgłoszenia kierujemy na adres: kjarzebska@gmail.com w temacie nazwa szkolenia, a w treści imię nazwisko uczestnika, nr kontaktowy oraz dane do ewentualnej faktury.